Наші дизайнери можуть відтворити будь-який стиль на ділянці – і для комфорту, і для статусу.
Інше питання: що зараз актуально? І чи не пора садовим гномам в минуле? Вивчивши сучасні тенденції ландшафтного дизайну, ми виділили відразу декілька трендів, які можна втілити вже цього літа.
У таких садах нібито і немає планування: квіти і злаки ростуть немов самі по собі, дерева стоять у вільному порядку в оточенні нестрижених заростей трави, а між ними миготять насипні доріжки із щебеню, гальки і іноді з дерев’яного настилу.
Все частіше замовники хочуть бачити саме таку «імітацію дикого лісу» замість ідеального «вилизаного» саду. Тут не буде місця рівним чітким формам і екзотики. Майже всю площу ділянки займуть місцеві культури. Дикі злаки і багаторічники, дерева і чагарники в своєму природному вигляді.
Власники шести (і більше) соток більше не хочуть весь час горбатитися в саду. Тому все частіше їх вибір падає на користь лаконічного дизайну і простих невибагливих культур. Щоб раз посадив і забув, в ідеалі – на весь сезон.
Складні конструкції розаріїв, альпійських гірок та фонтанів більше не в моді. Їх місце вже зайняли поодинокі великі камені і рокарії. Водні струмочки і чагарники злаків замість живоплотів з хвойників. І, звичайно, догляд за садом зводиться до мінімуму, якщо на самому початковому етапі передбачити професійну закладку квіткових клумб, автоматичну систему поливу, прокладку інших інженерних мереж і навіть підключення саду до системи «розумний дім».
На задніх двориках все менше рівних, гладких газонів. Природний дизайн сьогодні немислимий без геопластики, яка включає в себе створення терас, насипних пагорбів, штучних поглиблень, спусків, гротів і водойм там, де спочатку їх не було.
Геопластика вважається вищим пілотажем в ландшафтному дизайні, оскільки фахівцям часто доводиться не тільки обігравати вже наявні нерівності, а й створювати їх з нуля з урахуванням рухливості грунту, рівня грунтових вод і дренажу. Виходить не гірше, ніж в природі!
Сад, згідно з новими тенденціями, може стати не тільки прикрасою ділянки, а й цілком функціональним простором. Багато замовників ще на етапі планування будинку продумують, як максимально використати задній двір. В таких проектах місце квітників займають спортивні об’єкти, мобільні вуличні офіси, майданчики для сушіння білизни, а також дитячі майданчики і вуличні зони барбекю.
При цьому мода на громіздкі конструкції відходить у минуле. Замість літніх кухонь – тераси з навісом, замість об’ємних печей – компактні майданчики з вуличним каміном.
Облаштування зони відпочинку в саду – це вже не примха, а необхідність. Зони патіо оформляють в поєднанні з мангальними зонами, створюють окремі відокремлені острівці релаксу (часто навіть посеред саду), поєднують зону відпочинку з японським садом.
Все частіше власники заміських ділянок відмовляються від штучних перегородок і зборів на користь живоплотів, вибираючи швидко і густо-ростучі чагарники, хвойні рослини замість непривабливих штучних огороджень.
Ще одна варіація функціонального саду. І до чого корисна! Якщо дерева, то плодові, а кущі суцільно ягідні. Замість клумб – овочеві грядки, а на місці альтанок – теплички.
Краси і зелені в такому саду не меншає, зате на стіл можна завжди поставити екологічно чисті кабачки, помідори, зелень і навіть перший урожай «своєї» полуниці з ароматною малиною. Втім, від стандартних городів сучасні відрізняються підвищеним рівнем комфорту. Тут уже будуть і садові меблі, і зони для відпочинку.
Словом, повертаємося до витоків! Наші дизайнери вже готові втілити будь-який з цих трендів. До того ж можна не ламати голову і відразу замовити послугу «два в одному»: дизайн-проект заміського будинку і саду.