Банальним і не дуже красивим словом вагонка називається прекрасний екологічний матеріал, часто використовуваний для обробки будинків, лоджій, мансард і лазень. Ця тонка обшивальна дошка, що має пази і виступи для кріплення, дійсно спочатку використовувалася для обшивки вагонів. Дихаючий матеріал, що надає тепло і затишок, міцно увійшов в наше життя і не збирається його залишати.
Тепер її роблять не тільки з дерева різних порід, але навіть з пластика і пресованої стружки, що анітрохи не знижує достоїнств вагонки. Тим більше, що технології зробили крок в майбутнє, тому навіть штучний матеріал може бути екологічним, дихаючим, а часом і більш безпечним – наприклад, менше пальним. Проте людству ще важко відмовитися від такого приємного у всіх відносинах облицювання будинку, як дерев’яна вагонка. А якщо вже справа стосується сауни, то без неї нікуди.
Останнім часом стало модно повертатися до природності, коріння і традицій. Тому вагонка з сосни, липи або вільхи в інтер’єрі, по-перше, принесуть первозданну чистоту і затишок. По-друге, в такому приміщенні і правда дихається легше, адже дерево не виділяє ніяких шкідливих речовин, забезпечуючи прекрасний повітрообмін. Більш того – деревина хвойних порід містить фітонциди, які надають дезінфікуючий і протимікробний ефект.
Вагонка хороша вже тим, що проста і зручна в роботі навіть для початківця майстра. Головне – увага і акуратність. Матеріал може служити додатковим утеплювачем приміщення. Вагонкою можна закрити стіни, викладені мінеральною ватою, і не боятися, що на них утворюється грибок. Дошки прекрасно «дихають», не даючи накопичуватися конденсату.
Вагонка настільки універсальний матеріал, що може «розширити» приміщення або «підняти» стелю. Створити веселий затишок Провансу або висловити стримане тепло сканди-стилю. Досить озброїтися екологічною фарбою, відповідними меблями і аксесуарами. Горизонтально викладена дошка, особливо – широка, створить ілюзію просторого приміщення, а вертикально – забезпечить ефект більш високої стелі.
Пофарбована в білий колір вагонка в поєднанні з квітковим принтом штор і плетеними меблями створить неповторну атмосферу французького заміського будинку. Сліпуче білий може бути надмірним, але в поєднанні з іншими фарбами і лініями буде виглядати виграшно. Головне – зупинитися на кольорі, який влаштовує всіх членів сім’ї. Тут вибір широкий – від сірого, лавандового, бірюзового до блакитного і навіть кавового. Причому можна пограти з простором. Наприклад, в мансарді пофарбувати стіни в сіро-блакитний, а стеля – в білий, або навпаки.
Сучасне поняття екологічності все-таки має на увазі натуральність у всьому. Тому багато домовласників роблять вибір на користь дерев’яної фактури, залишаючи вагонку неокрашеною. У той же час вибір морилок і покриттів для дерева, що підкреслюють його структуру, настільки широкий, що прихильників цього стилю цілком можна зрозуміти. Непогано згадати про добротні будинки в стилі перших американських переселенців – темне дерево, шкури і свічки. Що може бути романтичніше?
Вагонкою не обов’язково обробляти всі чотири стіни кімнати. Часом буває досить і однієї, але дуже яскравої поверхні в інтер’єрі. Так звана акцентнастіна може бути пофарбована в контрастний колір або навіть в кілька різних тонів. З ліній дощок різного кольору можна скласти своєрідний геометричний декор. Дереву можна додати ефект штучно зістареної дошки. Доповнивши інтер’єр кованими деталями і відповідної за стилем меблями. Матеріал, званий вагонка, дає простір для фантазії як любителя, так і професіонала.
Звертайтесь у Наш Сервіс.