Вода камінь точить. Так часто чуємо цей вислів, що вже, напевно, і не замислюємося про його значення. Вода може бути нашим другом і стати найлютішим ворогом, якщо вести себе неграмотно. Йдеться про дощову і талу воду, яка, стікаючи з дахів, може руйнувати стіни і фундамент, підтоплювати підвальні приміщення, приводити до просідання грунту. Водостічна система є важливим етапом будівництва. Будівля, побудована без водостоку, приречена на нетривалу експлуатацію і швидке руйнування. Тому до цього питання потрібно віднестись з відповідальністю і Луцьк Буд вам у цьому допоможе!
Певний тип водостоку вибирають в залежності від безлічі факторів: поверхня будівлі, тип даху, кількість опадів в регіоні і т.д. Всі існуючі системи можна поділити на такі типи:
Найпростіший варіант, який не вимагає використання труб, жолобів, воронок і інших елементів. Все, що необхідно, – зробити дах з ухилом, щоб вода сама стікала вниз за межі стін будівлі. Плюс тільки один – мінімальні вкладення. Мінусів же набагато більше:
Неорганізований водостік підходить для сараїв і інших госпбудівель, може бути використаний в невеликих дачних будиночках з односхилим дахом, і то при дотриманні ряду умов:
Організованний водостік облаштовується за допомогою цілої системи труб і жолобів. Така система дозволяє повністю відвести воду від фундаменту будівлі. Нехай спочатку руйнівну дію води непомітно, але потім бетон насичується вологою і вже не може витримувати вагу споруди. Організований водовідвід рятує і облицювання будівлі, і навіть саму ділянку, так як на землі не будуть утворюватися калюжі.
Зовнішній водостік ми всі бачили. Він складається з ринв і допоміжних елементів, по яких вода стікає в зливову каналізацію або з’єднується з дренажною системою, призначеною для відведення грунтових вод. Даний тип водовідведення відмінно підходить для двосхилих, шатрових покрівель, а також дахів ламаної конструкції.
Якщо зими в регіоні холодні, то, швидше за все, знадобиться додатково використовувати систему антиобледеніння.
Організований зовнішній водостік – найпопулярніший в приватному будівництві. Саме його мають на увазі практично завжди, коли говорять про водостоки.
Внутрішня водостічна система покрівлі приватному будівництві практично не зустрічається. Це варіант для будівель з плоскою покрівлею (багатоповерхові будинки, сучасні приватні будинки, торговельні центри і т.д.). Жолоби відсутні повністю, замість них використовується система труб, захована під облицюванням. Вода потрапляє в них через воронки, вмонтовані в дах.
Зазвичай воронки встановлюють в заздалегідь підготовлених при облаштуванні покрівлі поглибленнях, щоб забезпечити природний стік води, тому таку систему і називають самопливною, тому таку кропітку роботу краще довірити професіоналам.
Альтернативний варіант – сифонна система. В цьому випадку вода заповнює трубу від воронки до каналізаційного виходу, а при зниженні рівня води вона буквально всмоктується. За рахунок більш високої ефективності сифонової системи, можна використовувати менше воронок і труби меншого діаметру. Такий тип водовідведення краще справляється з рясними опадами, самоочищається під напором стічної води, але й коштує дорожче.