Як зробити стиковку двох різних покриттів на підлозі естетичною? Чи можна обійтися без поріжка і який поріжок вибрати, якщо без нього не обійтися? А може не стикувати взагалі? Розбираємося.
Різні матеріали на підлозі стикуються або на кордоні кімнат або на відкритому плануванні з метою зонування. Плитка з дошкою, керамограніт з паркетом, кварц-вініл з ламінатом – комбінації можуть бути різними, але питання до всіх однакове: стикувати з поріжком чи без? Якщо поріжок здається вам морально застарілим рішенням, стикування підлоги варто продумати ще до етапу чорнових робіт.
На готовій стяжці перепади можна відрегулювати за допомогою фанерного настилу під дерев’яну підлогу і клейового шару під плитку. Знизити паркетну дошку допоможе циклювання. Але простіше відразу зробити стяжку під покриття. Якщо такої можливості немає, найпростішою варіант – Т-подібний профіль.
Дизайнери віддають перевагу вузьким металевим профілям. Серед фаворитів: латунь і сталь, які виглядають статусно і естетично. Товсті металеві профілі не в фаворі, але іноді вони необхідні, оскільки деякі породи деревини вимагають широкого стикувального шва.
Стики між двома матеріалами, які клеяться на стяжку, можна заповнити як профілем, так і поліуретановим герметиком або спеціальної затиркою. Якщо одне з покриттів «плаває», стикування краще пройде з металевим поріжком з прихованим типом кріплення і зазором для природного розширення дерев’яної підлоги.
Комбінована підлога: плитка+ламінат
Ще один спосіб об’єднати покриття в органічний дует – корковий компенсатор, що дає м’який шов. При бажанні пробку можна заховати під тонким металевим поріжком. Аналогом компенсатора може стати рідкий корок, також відомий як корковий герметик, але виглядати такий стик буде вже не так акуратно. Звертайтесь в Наш Сервіс і ми допоможемо вам у питаннях ремонту.
Естетично виглядають дерев’яні поріжки в тон паркетної і інженерної дошки.
Стикування можна постаратися зробити максимально делікатним або навпаки – перетворити в виразний декоративний прийом.
Головне не намагатися зробити стикування непомітним. Наприклад підібрати керамограніт, що імітує натуральну деревину, точно в тон до ламінату. Точно не вийде, результатом стане дратівливий візуальний дисонанс. Раціональний вибір – контрастні матеріали, особливо якщо мова про виділення зони в кухні-студії.
Популярне декоративне рішення: стиковка дерев’яної підлоги з плиткою-многогранником. Об’єднати цю пару зможе спеціальна затирка, корковий компенсатор, металева облямівка або еластичний полімерний поріжок. Акуратно на складних фігурних швах буде виглядати герметик під дерево в тон дошки або ламінату.
Ще один нетривіальний спосіб об’єднати покриття для підлоги – акцентна облямівка, контрастна по відношенню до обох матеріалів.
Вирішуючи, як естетично зістикувати плитку і дерев’яною підлогою, варто зробити уявний крок назад і запитати себе: а чи потрібно стикувати?
Дизайнери все частіше роблять вибір на користь єдиного підлогового покриття. Не тільки в кухнях-вітальньх, але і у всій квартирі. Рішення ефектно виглядає і на великій площі, і в малогабаритці. Приємний бонус: така підлога візуально збільшує простір.
Матеріал при цьому вибирають самі зносостійкі, яким добре живеться і у вологих зонах і в передпокої, а якщо для вітальні та спальні він здається занадто холодним проблему вирішить система теплої підлоги або старі добрі килими – не дарма їх стелили на кам’яну підлогу холодних середньовічних замків.
Стиковка різних покриттів на підлозі – не тільки про естетику, а й про безпеку. Неякісні стики потенційно травмонебезпечні в побуті, так що до питання варто підійти серйозно. А краще за все звернутися до професіоналів.