Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Як вибрати ручку для міжкімнатних дверей

Як вибрати ручку для міжкімнатних дверей

Якщо до вибору самих дверей ми підходимо відповідально, то з дверною ручкою у багатьох покупців розмова коротка: вибрати перший-ліпший екземпляр. Однак саме такі дрібниці, як фурнітура, відповідають за завершеність всього інтер’єру і комфорт його мешканців. Розповідаємо, як вибрати ручки для міжкімнатних дверей і не пошкодувати.

Конструкція

Розглянемо основні різновиди ручок для міжкімнатних дверей.

Стаціонарні

Такі моделі працюють за принципом «тягни-штовхай», оскільки у них немає рухомих деталей. Використовують їх зазвичай в «дуеті» з роликовими засувками. Серед популярних представників: ручки-кулі і класичні ручки-скоби. Вибір широкий: від лаконічних базових моделей до дизайнерських аксесуарів. Підходять як для розпашних, так і для розсувних дверей.

Масивність ручок-скоб безпосередньо залежить від тяжкості дверей. Чим масивніше полотно, тим більша і солідніша повинна бути ручка.

дверна ручка

Плюс: точно не заклинить.

Мінуси: не можна встановити фланцеву засувку; потрібно докласти зусилля для відкривання або закривання дверей.

Натискні на розетці

Все геніальне просто: при натисканні на ручку, засувка втягується, двері відкриваються, потім засувка повертається «на позицію», дозволяючи закрити двері. Натискні ручки бувають двох видів: на розетці і на планці.

До моделі на розетці легко підібрати засувку (як магнітну, так і механічну) і фіксатор, за допомогою якого можна замикати двері. Це універсальний лаконічний варіант для будь-якого типу приміщень.

дверна ручка

Плюс: не потрібно прикладати зусиль при відкриванні.

Мінуси: не виявлено.

Натискні на планці

Натискна ручка на планці – це комбіноване рішення. Планка може бути глуха, з замкової вертушкою або свердловиною. Така конструкція добре виглядає на масивних дерев’яних полотнах в інтер’єрах з класичним настроєм, але частіше використовується для вхідних дверей, а не для міжкімнатних.

Плюс: додатковий захист приміщення. Така перешкода не зупинить зломщика, але може захистити ваш робочий кабінет від небажаних відвідувачів дитячого віку.

Мінуси: обмеження щодо вибору замку; впишеться не в кожен інтер’єр.

Ноби

Також називають кноба (від англ. «Knob» – кулька, набалдашник). Іноді нобамі називають стаціонарні круглі моделі, але частіше маються на увазі поворотні ручки для міжкімнатних дверей. Від натискних вони відрізняються тим, що у перших механізм приводиться в рух важелями, а у нобів – кулями. Можуть бути оснащені замковим фіксатором.

дверна ручка

Плюси: доступність, компактність, захист від дітей.

Мінуси: часто заклинюють; менш зручні у використанні, ніж натискні (уявімо ситуацію, що руки у вас зайняті: з важелем ви впораєтеся і ліктем, а Ноб ліктем не повернеш); розмір отвору більше 5 см унеможливлює заміну на інший механізм.

За допомогою в встановленні дверних ручок звертайтесь до професіоналів.

Матеріал

Розібравшись з конструкцією, визначимося з матеріалом.

Метал

Найміцніший варіант – моделі, виконані з латуні, сталі, міді, алюмінію та інших металевих сплавів. Можуть блищати або благородно відливати. Актуальне рішення: метал з патиною.

дверна ручка

Мінус: на дотик прохолодні; дешеві сплави можуть погнутися в процесі експлуатації; алюміній не підійде для масивних дверей.

Плюси: благородні метали виглядають дорого і завжди актуально.

Дерево

Плюс: можна знайти цікавий дизайнерський варіант з різьбленням і перетворити ручки в інтер’єрний акцент.

Мінус: не підходять для приміщень з підвищеною вологістю.

Скло

Плюс: скляні ручки вже не просто фурнітура, а аксесуар.

Мінус: тендітні.

Як вибирати

Щоб остаточно визначитися, які ручки вибрати для міжкімнатних дверей, відштовхуйтесь від своїх відчуттів і потреб інтер’єру.

Ручка повинна приємно лягати в руку, не нехтуйте тактильними відчуттями, з цим виробом вам доведеться «вітатися» не один рік.
дверна ручка

Пам’ятайте про доречність. Дешева пластикова ручка безглуздо виглядає в тандемі з дорогими масивними дверима. Так само як і занадто вигадливі «багаті» моделі дивно виглядають в малогабаритних приміщеннях з лаконічним інтер’єром.

Форма і декор ручки не повинні дисгармоніювати з дизайном полотна. Матеріал і колір виробу повинен поєднуватися з іншими фурнітурою дверей, не суперечити меблевій фурнітурі і інтер’єрним аксесуарам.

В інтер’єрі все повинно складатися в гармонійну картину і відповідати вашому комфорту: від планування до дверної фурнітури. Як вибрати ручку для міжкімнатних дверей вам завжди підкажуть в Луцьк Будівельний.

Подзвоніть нам