Вікна наповнюють будинок світлом, відповідають за звукоізоляцію, зберігають тепло, дають приміщень можливість «дихати». Це не просто «очі дому», це важливий «сенсорний орган», від якого залежить взаємодія інтер’єру із зовнішнім середовищем. Розповідаємо, як вибрати вікна для заміського будинку і ні про що не пошкодувати – звертайтесь у Наш Сервіс і ви не пошкодуєте!
Дерево або пластик? У наш час – відповідь на це питання диктують тільки смак і бюджет. Дерев’яні вікна зараз зовсім не схожі на спадщину радянської епохи, які потрібно було заклеювати на зиму. Теплофізичні показники сучасних дерев’яних і пластикових вікон практично рівнозначні. І в тій, і в іншій категорії можна підібрати варіант зі склопакетом і якісною фурнітурою.
Найбільш довгоживучими серед дерев’яних вікон заслужено вважаються рами з дуба і модрини.
Чим відрізняються пластикові вікна від дерев’яних, так це ціною. Пластик більш бюджетний варіант, оскільки не володіє ні шляхетним епітетом «натуральний», ні естетичними властивостями деревини, які так високо цінуються. Вплинути на зовнішній вигляд пластикових вікон в інтер’єрі допоможе забарвлення або обклеювання спеціальною плівкою.
Ще один варіант – алюмінієві рами. Рішення не бюджетне. І виправдано. Алюмінієві рами жорсткі, міцні, тонкі і візуально привабливі. Єдиний недолік: вони не дуже теплі, але цю проблему можна вирішити за допомогою спеціальної вставки з поліаміду.
Дизайн вікон в заміському будинку теж визначає смак і бюджет, а ще архітектурний стиль і особливості будівлі. Арочні, круглі, трикутні – в плані вибору форм можна дати волю фантазії.
Пограти в історизм допоможуть декоративні фальш-палітурки, також відомі як «шпроси». Фальш-накладки імітують поділ на секції – так виглядали вікна в будинках до промислової революції.
У міських квартирах питання енергоефективності склопакетів стоїть не так гостро, як в заміських будинках, оскільки в місті ми насолоджуємося одним з кращих плодів цивілізації – центральним опаленням.
Які вікна вибрати для заміського будинку, щоб зберегти тепло? Звертайте увагу на ширину коробки, чим вона більша, тим краще звуко- і теплоізоляція. У помірному кліматі оптимальним рішенням стане ширина коробки від 70 мм, двокамерні пакети з потрійним склом, або трикамерні з чотирма.
Склопакет можна заповнити інертним газом: аргоном або криптоном. У газовому середовищі сповільнюється передача тепла і затримується деякий відсоток звукових коливань з вулиці, а значить з такими вікнами в будинку стане і тепліше, і тихіше.
Ще один спосіб утеплитися – енергозберігаюче i-скло. Завдяки металевому покриттю таке скло відбиває теплову енергію всередину будинку. І не дозволяє їй просочитися на вулицю. Напилення роблять на внутрішньому склі.
Вікна в заміському будинку повинні відповідати ще й за безпеку. Слабке місце всієї конструкції – скло, з метою його посилення використовується спеціальна бронююча плівка. Вона не захистить скло від удару: воно розіб’ється, але залишиться в рамі і не розлетиться на друзки.
Альтернативою плівці можуть стати старі добрі металеві решітки. Чи не хочете, щоб «очі дому» суворо дивилися на світ крізь грати, поки ви всередині? Вибирайте складні конструкції.
Який власник заміського будинку не мріє про панорамноме засклення? Сучасні архітектурні стилі заміського домобудівництва теж прихильні вікнам від підлоги до стелі.
Сонячне світло – цінний ресурс в інтер’єрі, особливо, коли ми живемо в умовах похмурості. Хорошим джерелом вітаміну D стануть великі вікна або панорамне скління на південній або південно-західній стороні будинку.
У сонячну погоду такі приміщення можуть перегріватися. Так що їх варто оснастити захисним засобами: плівкою, шторами або жалюзі.
Якщо вікна в заміському будинку виходять на схід, ви зможете насолоджуватися сонцем тільки в першій половині дня, тут воно не таке спекотне, як на південній стороні, перегріву можна не побоюватися навіть в ясні літні дні. Такі приміщення варто відводити під спальні – в освітленій з ранку кімнаті легше і приємніше прокидатися.
Це основні моменти, які варто мати на увазі, вирішуючи, які вікна вибрати для заміського будинку. Про нюанси розкажуть фахівці в Луцьк Будівельний.