Лазня – місце оздоровлення людей протягом багатьох століть. Сьогодні точно ніхто не може сказати, коли вперше з’явилася ця традиція, зате багато людей із задоволенням користуються можливістю відпочити в справжній парильні. Щоб максимально отримати користь з банних процедур, необхідно при будівництві лазні ретельно продумати всі її елементи – конструкцію печі, конфігурацію приміщення, а також правильно вибрати двері в парилку.
Головний фактор, що визначає якість дверей в парну, – матеріал, з якого вона виготовлена. Сьогодні можна використовувати для її виробництва як традиційне дерево, так і більш сучасні компоненти.
Виділяють два основних види дверей в парну, в залежності від конфігурації її приміщень. Вони можуть бути:
Основні вимоги до зовнішніх дверей в парилці – надійність, зручність і довговічність. Головне призначення такого виробу – забезпечення безпеки внутрішнього вмісту. Тобто двері в парилку повинні бути міцні.
Вимоги до внутрішніх дверей в парну носять дещо інший характер. В першу чергу двері в парилку повинні витримувати регулярні і різкі перепади екстремальних температур, не виявляючи ознак деформації або зносу окремих елементів, в тому числі фурнітури. Наприклад, взимку всередині парної температура може опускатися набагато нижче нуля градусів, а при розпалюванні за пару годин підвищуватися до високих позначок.
Те ж саме стосується вологості: перепади так само можуть коливатися в найширших межах. Крім того, велику увагу варто приділити естетичної складової: бажано, щоб двері в парилку максимально відповідали інтер’єру лазні і передбанника.
Луцьк Будівельний – допоможе у виборі та встановленні дверей.
При виборі дверей в парну враховуються такі параметри:
Важливий фактор заощадження тепла, оскільки саме двері в парилку є основою втрати пара і температури в парильні. Відповідно, чим добротнее вона зроблена, тим краще.
Ще один важливий фактор – вибір матеріалу для дверей. Існують наступні варіанти, які найчастіше встановлюють в різні лазні:
Кращим варіантом для класичної лазні є двері з масиву дерева. Вони не тільки відповідають загальному інтер’єру, але і, будучи матеріалом природного походження, позитивно впливають на психологічний і фізичний стан любителів банних процедур. Крім того, правильно підготовлена деревина здатна прослужити довгі роки без небезпеки виникнення деформації через перепади вологості і температурних режимів. Такі двері можна встановлювати як при виході в передбанник, так і при виході назовні.
Більш демократичний варіант – пластик. Сьогодні можна замовити пластикові двері будь-якого забарвлення, в тому числі «під дерево». Такий варіант вважається економічним.
Скляні двері більше підходять для сауни. Але якщо лазня має відповідний інтер’єр, можна встановити і скло, тим більше що цей матеріал не схильний до деформацій.
Вхідні двері з металу – не найкращий варіант для сильних морозів. Повертаючись після купелі з вулиці, одним дотиком можна буквально «приклеїтися» до металевої поверхні.
Останній варіант – комбінована двері. Тут все залежить тільки від фантазії замовника. Можна виготовити металеве полотно і обшити його деревом або, в залежності від стилістики інтер’єру, комбінувати пластик і скло. Наші професіонали втілять в життя побажання замовника.