Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Кесонна стеля: в сучасному інтер’єрі

Кесонна стеля: з античної архітектури в сучасний інтер’єр

Кесон – архітектурний, а пізніше декоративний, елемент, який пережив кілька цивілізацій. Дісталася до сучасного інтер’єру з античності, кесонна стеля знову цікавить дизайнерів як оригінальна заміна натяжних стель і застарілих гіпсокартонних конструкції часів євроремонтів. Розповімо про місце кесонних стель в історії архітектури і сучасному інтер’єрі.

Кесонні стелі в історії

Історія кесонного стелі бере початок у Стародавній Греції і ґрунтується на найпростіших будівельних принципах. Перетинаючись, поздовжні і поперечні балки утворюють багатокутні ніші – ті самі кесони.

Практичні римляни, перейнявши в греків балочний принцип при будівництві з каменю. Використовували кесони для того, щоб знизити масивність перекриттів, зберігаючи їх високу міцність.

кесонна стеля

Еволюція архітектурної думки призвела до того, що пізніше, в Стародавньому Єгипті, міжбалочні ніші стали декорувати теракотою. А греки стали використовувати для декору кесонів мармур.

В середні віки кесони перетворилися на витвори мистецтва, їх стали прикрашати ліпниною і розписом.

В епоху Відродження популярність набирали кесонні стелі з дерева. У цей період кесони остаточно втрачають основну функцію і беруть на себе роль художнього оформлення. Ренесанс надихнув майстрів на розпис кесонів сюжетами на міфологічні або християнські теми. І стелі перетворилися в картинні галереї.

Кесонні стелі в сучасному інтер’єрі

Здавалося б, в сучасний інтер’єр кесони могли проникнути тільки в якості декоративного оздоблення, але за ними збереглася і деяка конструктивна функція. За підвісною конструкцією таких стель можуть сховатися системи кондиціонування і електроживлення квартири, не кажучи вже про дефекти і нерівності.

Кесонні стелі і стильове рішення

Кесонна стеля в інтер’єрі – це вічна класика, над якою не владна мінлива мода. Багато в чому завдяки тому, що цей елемент здатний підлаштуватися під різні інтер’єрні стилі.

Кесонна стеля і британська класика – нерозлучні, як Холмс і Ватсон.

кесонна стеля

Англійський стиль проповідує стриману респектабельність, любить приглушене світло і благородну деревину в обробці. У камерну британську обстановку ідеально вписуються кесонні стелі з темного дерева. Таку сувору обробку часто можна побачити в статусних кабінетах адміністративних будівель. У житловому інтер’єрі британська кесонна стеля – відносно рідкісний гість. І частіше з’являється в заміських просторах. де висота приміщень дозволяє не церемонитися з декількома зайвими сантиметрами.

кесонна стеля

Кесонні стелі в білому або кремовому кольорі з навмисними потертостями органічно впишуться в простір, оформлене в стилі Шеббі-шик або прованс. Тут буде доречна і розкішна кришталева люстра, і поблякла позолота ліпнини.

«Сільські» стилі «подружаться» з кесонами в тому випадку, якщо стеля буде балковою, світлою, дерев’яною, що не виділяється із загального простору. В даному випадку кесони не виглядають строго.

Кесони – не прерогатива інтер’єрної класики і заміських просторів. Таке рішення стане цікавим інтер’єрним експериментом в міській квартирі на базі змішання стилів і індивідуалізації простору. Кесонна стеля в інтер’єрі – затія амбітна, але якщо ви зважилися, вау-ефект гарантований.

Традиційні і нестандартні рішення для вашого стелі в Луцьк Будівельний.

Подзвоніть нам