Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Мемфіс – стиль, який грає в інтер’єр

Мемфіс – стиль, який грає в інтер’єр

Останні кілька років здавалося, що в світі дизайну інтер’єрів існують тільки три стилі: скандинавський, лофт і класика. Сьогодні чисті стилі виходять з моди і змішуються між собою. В тренді еклектика, індивідуалізація простору і сміливі експерименти. Все це про стиль мемфіс. Луцьк Буд розповідає, звідки він взявся, як виглядає і з чим його «їдять» в сучасних інтер’єрах.

Поп-арт + Боб Ділан

Більшість інтер’єрних стилів формує епоха і національний колорит. Але тільки не мемфіс. Цей стиль не історичний, а авторський. Він з’явився на світ в Мілані, в 80-х роках минулого століття з легкої руки архітектора і дизайнера Етторе Соттсасса. Відома навіть точна дата народження. 11 грудня 1980-го року Соттсасс з друзями слухали пісню Боба Ділана «Stuck inside of Mobile with the Memphis blues again», яка подарувала назву групі «Мемфіс».

Учасники «Мемфіс» – постмодерністи від світу дизайну, повністю відмовилися від інтер’єрних канонів і традиційного розуміння гарного смаку. Взявши за основу зухвалий поп-арт, вони створили стиль ще більш експериментальний, безстрашний і несподіваний.

мемфіс в інтер'єрі

Інгредієнти стилю мемфіс

Найвідоміший «рецепт» Мемфіса: світлі стіни, на тлі яких розцвітають кольорові плями. У просторі обов’язково присутні кілька активних кольорів в найсміливіших поєднаннях. Цю функцію можуть взяти на себе меблі та аксесуари, рідше обробка. Домінувати можуть первинні кольори (синій, червоний, жовтий), цукеркові неонові відтінки або складні приглушені тони.

мемфіс в інтер'єрі

Стелі в такому інтер’єрі, як правило, білі мінімалістичні, без складних конструкцій. На підлозі може з’явитися як нейтральна обробка, так і контрастний геометричний принт, наприклад, викладена плиткою, шахівниця в дусі Андре Путман.

Меблі в стилі мемфіс монохромні, обтічних форм із закругленими лініями. Саме така інтер’єрна геометрія тримається в тренді останні кілька сезонів.

мемфіс в інтер'єрі

Вітається вільне поєднання фактур. У просторі можуть з’явитися матові і глянсові поверхні, шкіра і замша, скло, кераміка, метал, дерево і корок. Дорогі натуральні матеріали можуть бути сусідами з бюджетною синтетикою і акрилом. Обмежень немає.

В інтер’єрі обов’язково присутній контрастний принт, один або кілька. Найпопулярніші геометричні: кола, трикутники, смуги, шеврон і горошок. Анімалістичним, рослинним, східним і іншим орнаментам тут теж раді. Принт, як правило, не відвойовує багато місця і впроваджується в простір в якості аксесуарів: килимів, декоративних подушок, постерів і скульптур. Мемфіс особливо любить скульптури. Чим авангардніше, тим краще. Це можуть бути не тільки статуетки, але і функціональний декор: скульптурні вази, світильники, тримачі для книг.

До кожного об’єкту в такому просторі можна додати приставку «арт».

арт

Мемфіс грає не тільки з формами, а й з пропорціями. Гротескні декоративні об’єкти монументальних габаритів додають простору театральності. Вітається асиметрія, але не творчий безлад. У такому інтер’єрі у кожного предмета є своє місце.

Мемфіс і ваш інтер’єр

Шанувальники стилю мемфіс бачать в інтер’єрі не стільки простір для життя, скільки чисте полотно для творця і привід для розваги. До такого інтер’єру потрібно ставитися з часткою гумору. Мемфіс підійде сміливим творчим натурам, які цінують свободу самовираження і стане цікавим конструктором для дизайнерів, які шукають власний стиль.

Контрастний, іронічний, постмодерний мемфіс сьогодні знову повертається в моду на хвилі популярності індивідуалізації простору.

мемфіс в інтер'єрі

Не кожен готовий впустити цей стиль в свій домашній інтер’єр. Але додати простору «щіпку» Мемфіса досить просто.

Досить взяти відпрацьовану схему: нейтральна обробка + меблі закруглених форм і кілька колірних плям. Можна виділити одну стіну яскравим кольором, вибрати незвичайної геометричний килим, додати контрастних принтів з присмаком 80-х і включити Боба Ділана.

Подзвоніть нам