Брак місця для зберігання, невідповідні садові меблі, мала освітленість, не задіяні стіни… Ми зібрали для вас найтиповіші помилки, яких слід уникати при облаштуванні тераси і патіо.
Якщо облаштування заміського будинку або дачі ми завжди приділяємо багато уваги. То терасі його часто не вистачає через обмеження бюджету або відсутності часу. Однак не варто нехтувати дизайном і плануванням тераси. Адже саме тут ми проводимо чимало часу жаркими літніми днями і прохолодними вечорами. Розташування, вибір матеріалів, меблів, текстилю та освітлення все це грає важливу роль, яка допомагає зробити ваш літній відпочинок максимально комфортним і Луцьк Буд допоможе вам у цьому!
Щоб уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому, вже на початковому етапі потрібно подбати про те, щоб тераса була водонепроникною. Гідроізоляція опорних конструкцій і настилу надзвичайно важлива. Чим краще захищена основа, тим довше прослужить ваша тераса. Водонепроникний фундамент забезпечує кращу ізоляцію тераси, попереджаючи утворення грибка і цвілі через застій води. Наступний етап – вибір підлоги відповідно до ваших смаків, умов навколишнього середовища і природних обмежень. Дошки, плитка, гравій, камінь і бетон кожен з цих матеріалів має свої особливості, вибирайте ті, які за своїми властивостями підходять для використання на вулиці.
Щоб заощадити дорогоцінні квадратні метри немає нічого кращого, ніж обзавестись на терасі вмісткими меблями для зберігання. Вибирайте меблі, яка підходить за своїм зовнішнім виглядом і габаритами до простору. Для компактної тераси підійде висока садова шафа, встановлена біля стіни. Для більшої функціональності використовуйте складні і багатофункціональні меблі. Наприклад, садову лаву з відділенням для зберігання, журнальний столик на коліщатках, який можна возити туди-сюди, або велику скриню, на якій можна сидіти.
Що може бути приємніше теплого літнього вечора на терасі? Але для цього вона повинна бути добре освітлена адже сидіти в темряві не дуже-то приємно. Поруч з їдальнею, м’яким куточком або зоною відпочинку повинно бути досить світла. Щоб ви могли пересуватися по терасі, не побоюючись наштовхнутися на диван або поранитися об кут стола. Крім практичності і безпеки освітлення створює затишну атмосферу, підвищуючи естетичну цінність простору.
Стіни тераси, які часто залишаються поза увагою, насправді являють собою широке поле для декоративної діяльності. Набрид тьмяний колір? Пофарбуйте їх в сміливий відтінок! Для створення на терасі приємної тіні і прохолоди в жаркі дні – розставте горщики з плетучими рослинами. Листя плюща і гліцинії це вічна класика, яка ідеально підходить для того, щоб замаскувати непривабливу стіну і створити приємну рослинну ауру. Нарешті, шанувальники інтер’єрного декору можуть повісити на стіни красиві кашпо або дзеркала, які завжди візуально збільшують площу.
Всі ми мріємо мати в заміському будинку повний комплект красивих вуличних меблів. Перш ніж інвестувати в дорогі садові меблі, запитайте себе, які ваші реальні потреби. Враховуючи в першу чергу площа вашої тераси. Нарешті, приступаючи до вибору правильних меблів для тераси, подумайте і про те, як довго вона вам прослужить. Щоб не довелося міняти її на наступний рік. Гарні меблі зроблені не тільки з міцних матеріалів, але і позачасовим дизайном, який не набридне вам через пару літніх місяців.
Часто тераса примикає до заскленої кімнаті. Тому бажано, щоб вона стала її логічним продовженням, стираючи межі між будинком і садом. Щоб створити плавний перехід, потрібно стерти візуальні кордони, використовуючи однакове підлогове покриття, ту ж колірну палітру і елементи декору. Вони допомагають «одомашнити» цю частину вулиці і створити в ній затишну атмосферу.
Тераса в будинку відмінна можливість насолоджуватися відпочинком на свіжому повітрі серед зелені. Але рослини потрібно вибирати з розумом. Вони повинні бути досить невибагливими і витривалими, щоб цвісти в таких умовах. Одні залишаються невеликими все своє життя, інші з часом можуть вирости в два або навіть в три рази, треті люблять спеку, четверті бояться прямих сонячних променів і полюбляють тінь. Тому важливо вивчити всі особливості майбутніх мешканців тераси. І знайти кожному з них максимально підходяще місце. Якщо рослини будуть відчувати себе добре, вони довго будуть радувати вас своєю зеленню і квітами.