Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Як пофарбувати підлогу своїми руками: 5 етапів

Як пофарбувати підлогу своїми руками: 5 етапів

Озброївшись фарбою і ґрунтовкою, ви можете повернути до життя «втомлену» підлогу, поекспериментувати з дизайном приміщення і виділити кольором функціональну зону в кімнаті. А головний плюс цього рішення – можливість заощадити на заміні підлогового покриття. Щоб правильно підійти до фарбування підлоги своїми руками, ми розділили цей процес на 5 етапів.

Етап 1: оцінюємо стан

Перше що потрібно зробити – оцінити стан підлоги під фарбування. Залишки колишньої фарби потрібно видалити.

Ще один важливий момент – вологість приміщення і поверхні підлоги. Її легко визначити за допомогою пластикової стрічки. Залиште її на підлозі приблизно на 24 години і перевірте результат. Конденсат на зовнішній частині стрічки сигналізує про підвищену вологість повітря в приміщенні. Перш ніж приступити до фарбування, вологість доведеться знижувати. Допоможе усунення джерел вологості, систематичне провітрювання, організація правильної вентиляції.

Якщо волога з’явилася на внутрішній стороні стрічки, проблема у вологості бетону. Зазвичай вона вирішується за рахунок обігрівачів. Можна скористатися народним лайфхаком: залиште в кімнаті мішечки з сіллю, які вберуть надлишок вологи.

Порівняйте з інструкцією своєї фарби, щоб визначити діапазон температур, відповідних для фарбування підлоги.

фарба

Етап 2: готуємо приміщення

Прибираємо всі меблі і готуємося не заходити до приміщення кілька днів, поки не висохне фарба. Вибирайте фарби, які не виділяють шкідливих випарів. Особливо якщо на момент фарбування підлоги в квартирі або будинку живуть люди.

Побережіть плінтуси, заклейте їх стрічкою до початку робіт.

Етап 3: готуємо підлогу

Залишки старої фарби, якщо такі є, можна видалити за допомогою шліфувальної машинки, шпателя або наждачного паперу. Підлогу пилососимо і миєму, при необхідності знежирюємо. Не ігноруйте етап очищення, будь-які забруднення на підлозі можуть погіршити фінальний результат фарбування. Після вологого прибирання дайте підлозі як слід висохнути.

Щілини і дефекти замазуємо шпаклівкою. Якщо ви маєте справу з бетонною підлогою і алкідною фарбою, поверхню буде потрібно прогрунтувати. Перед епоксидною фарбою грунтовка не потрібна, зате сам склад потребує підготовчих робіт: перемішування і колорування.

Етап 4: фарбуємо

Фарбування підлоги своїми руками здійснюється за допомогою валика, пензлів або розпилювача. Для фарбування кутів знадобляться вузькі пензлики. Вибирайте інструмент, виходячи з особливостей фарбувального складу.

фарбування

Слідкуйте за тим, щоб шари фарби, що наносяться не були надто сухими і густими, наносите мазками, розтирайте по поверхні. Перш ніж наносити новий шар, обов’язково чекаємо висихання попереднього. 2-3 тонких шари сохнуть швидше і виглядають краще, ніж один товстий.

Процес фарбування починаємо навпроти дверей під стіною, в іншому випадку можна випадково загнати себе в кут.

Етап 5: сушимо

Даємо фарбі повністю висохнути. Температура в приміщенні при цьому повинна триматися приблизно на позначці +20. Ще близько 3-х днів після фарбування не рекомендується повертати меблі в кімнату, влаштовувати танці або просто ходити по підлозі.

фарбування

Покрасити підлогу своїми руками просто. Але для стовідсоткової надійності краще звернутись до професіоналів. Великої різниці в підході до дерев’яного і бетонному покриттю немає. Головне правильно оцінити стан поверхні і вивчити інструкцію до фарбуючого складу. Підібрати правильну фарбу і виконати будь-які ремонтні роботи вам допоможуть Луцьк Буд.

Подзвоніть нам