Не всі можуть похвалитися такою житлоплощею, яка повністю задовольняє його потреби. Тому кожен квадратний метр приміщення – на вагу золота. Це одна з причин, чому часто перетворюють балкони і лоджії в додаткові приміщення, утеплюючи їх. І часто ті, хто робить це своїми руками, допускають серйозні помилки. Як краще і правильно утеплити балкон зсередини? Розповідаємо – коротко і по справі.
Перш ніж укладати теплоізоляцію, рекомендуємо відразу поставити скління, якщо його ще немає. Виноси бажано не робити, так як це додаткова площа для тепловтрат. Радимо зупинитися на одно-двокамерних склопакетах з розпашними пластиковими конструкціями. Чому? Справа в тому, що алюмінієві розсувні рами вважаються холодними і захищають тільки від вітру і опадів, а тепло не тримають через відсутність камер в профілі і одного шару скла.
Покроково процес утеплення виглядає так:
При необхідності перед обробкою бажано вивести всю необхідну електрику. Її можна заховати під панелі або провести в кабель-каналах.
Після того, як забиті всі тріщини, необхідно укласти гідроізоляцію – вона буде перешкоджати попаданню атмосферної вологи в утеплювач. Для цього матеріал прокладають окремо по підлозі, окремо по стінах і скріплюють металізованим скотчем. Якщо розміри дозволяють, то балкон нібито обертають зсередини цільними шматками.
На підлозі встановлюються лаги, а між ними укладається утеплювач. Брус повинен бути оброблений спеціальними складами, щоб уникнути розмокання, гниття і грибка. Як утеплювач найчастіше використовується мінвата, пінопласт або Піноплекс. Розміри плит повинні вписуватися в висоту лаг – 10-15 сантиметрів.
Теплоізоляційний матеріал краще укладати в декілька шарів, щоб не було зазорів між ним і лагами, і при цьому робити зміщення – щоб холод не проникав всередину по «містках». Вже поверх цього укладаються дошки або ДСП і підлогове покриття.
Утеплювач до стелі можна приклеїти або розмістити в латах. Спочатку поверхню потрібно обробити протигрибковими сумішами, щоб не виникло в перспективі цвілі. Якщо ви використовуєте для утеплення пінопласт, то плити можна приклеїти прямо до стелі на монтажну піну.
Якщо використовується обрешітка, то бруси кріпляться до стелі на дюбелі, а в них вже закладається утеплювач.
Поверх утеплення найпростіше розмістити підвісні стельові конструкції з рейки, вагонки або пластикових панелей. Однак на такому балконі цілком можна встановити і натяжні стелі – але тільки тканинні, так як вони добре переносять перепади температур.
Вертикальні поверхні теж потребують утеплення. Як правило, використовується обрешітка з закладеної всередині теплоізоляцією. Деякі майстри радять використовувати кладку з газобетону. Але вона може помітно погіршити балкон – ми вже встановили досить важке скління, яке явно не було передбачено проектом. А додаткове навантаження може стати фатальним для плити.
Поверх утеплювача стін можна або прибити вагонку, панелі, або використовувати ГКЛ, а вже поверх нього клеїти шпалери або штукатурити.
Отже, правильно утеплити балкон зсередини в своїй квартирі або будинку – досить трудомістке завдання. Саме тому більшість все ж довіряє майстрам. Але якщо ви вирішили все зробити самі, отримати додаткову інформацію про утеплювачі, волого-і термоізоляції ви можете звернутись в Наш Сервіс.