Компаній, які виробляють і встановлюють вікна ПВХ, в наш час величезна кількість. Ціни плюс-мінус однакові, про сервіс легко повідає «сарафанне радіо» і відгуки в Інтернеті. Складнощі виникають, коли доводиться вибирати конкретно. Які склопакети краще ставити в квартирі? Одну, дві, три камери? Кажуть, ще різниться газове наповнення, саме скло … Складно. Ми допоможемо вам розібратися, що підійде саме для вашого будинку, щоб ви могли зберегти і нерви, і бюджет.
Яке вікно обрати для заміського будинку?
У багатьох на слуху, що бувають склопакети одно-, дво- і трикамерні, і деякі помилково вважають, що якщо однокамерний – в складі одне скло. Але ні. З визначення ясно, що склопакет – це набір скла, з’єднаних в одну конструкцію. А камера – це простір між ними, який і забезпечує повітряний прошарок, яка не пропускає холод або зайве тепло. Таким чином, однокамерний склопакет має два скла і одну камеру.
Відповідно, чим більше камер, тим вікно краще ізолює. Не тільки структура склопакета відповідає за це – конструкція профілю, ізолюючий газ, тип скла. Але це – один з найважливіших критеріїв. Виникає питання: який склопакет в квартирі найтепліший? Зрозуміло, трикамерний. Але чи завжди він потрібен? Розглянемо випадки використання:
Установка трикамерного склопакета виправдовує себе в будинках, оснащеними системами енергоефективності: ви будете менше платити за теплопостачання, при цьому в будинку буде комфортна температура.
На жаль, таких будівель мало, тому дві камери – оптимальний вибір в більшості випадків.
Склопакети покликані захищати не тільки від холоду, але і від шуму. Якщо ваші вікна виходять на жваву проїжджу частину, можна поставити спеціальні шумоізоляційні конструкції – в них скло розташоване на різній відстані один від одного, гасячи звукові хвилі.
Характеристики скла також позначаються на тепло- і звукоізоляції. Так, грає роль:
Один з найцікавіших типів склопакета – з дуплексу або триплекса. Так називають набір з скла, спаяних в одне, а між ними знаходиться плівка. Тобто, саме скляне полотно складається з двох або трьох частин скла, а з таких полотен – склопакет. Збільшується і вага, а й захист від шуму і холоду / спеки вище.
Але головна причина, по якій вибирають такі варіанти, – антивандальні властивості: такі вікна складно розбити, а якщо виходить, то вони розбиваються на дрібні шматочки і утримуються на плівці.
Ми говорили, що на теплоізоляцію впливають камери. Але не тільки їх кількість, але і якість, точніше, те, що між ними. На перший погляд, вікна все одно прозорі. Як правило, в камери закачується звичайне сухе повітря – щоб він таким і залишався в склопакети поміщають гранули, вбирають вологу, в іншому випадку зсередини виникатиме конденсат.
Професіонали допоможуть вибрати вам ту форму скління, яка підійде саме для вашої квартири.
Але іноді між склом закачують інертний газ. Він безпечний для здоров’я, що не вибуховий, але значно краще звичайного повітря допомагає утримувати тепло. Вікна з ним набагато дорожчі, але є ще один нюанс, про який багато виробників замовчують: навіть при самій хорошій спайці деталей склопакета інертний газ випаровується зі швидкістю до 3% в рік. Таким чином, вже через десять років вікно на 30% буде гірше тримати тепло. Його потрібно міняти або змиритися з втратами. Чи варто переплачувати – вирішувати вам.
Ми розповіли коротко про те, що потрібно враховувати, вирішуючи, які склопакети краще ставити в квартирі. Зважений вибір допоможе заощадити гроші, адже не завжди найдорожче є дуже вдале. Луцьк Буд не лише допоможе обрати, а і встановити віконну конструкцію.