Шанс знайти ідеально рівні стіни в квартирі або будинку так само малі, як зустріти єдинорога або іншу фантастичну істоту. Навіть в новобудовах з обробкою, підготовленої під чистову, поверхні можуть грішити тріщинами або нерівностями. Тому проблема, яку краще використовувати фінішну шпаклівку для стін під шпалери, рано чи пізно постає перед усіма, хто робить ремонт.
Основне завдання шпаклівки – підготувати поверхню до фарбування або поклейки шпалер. Вона повинна згладити недосконалість, тріщини і ямки, цементні «хвилі» від недбайливих будівельників. А в окремих випадках – виправити кривизну стін. Ще одне важливе завдання – забезпечити краще приєднання шпалерного полотна до поверхні. В ідеалі – без додаткової грунтовки.
Склади для шпаклівки діляться за трьома критеріями:
Розповімо про них докладніше.
У продажу шпаклівка буває в двох видах – готова (розведена) і суха (в порошку). Перша підходить практично для всіх – просто відкриваєте кришку і готовий склад розмазуєте по стіні. Відмінний варіант, якщо роботи не глобальні.
Якщо ж стіни дуже криві і в цілому «вбиті», то розумніше використовувати суху. Чому? Тому що її знадобиться більше, тому вигідніше економічно. Звичайно, доведеться її розводити до потрібної консистенції – вгадати потрібні пропорції зможуть, скоріше, тільки досвідчені майстри. Ще один мінус – її не можна залишати «на завтра», бо висохне. Але ціна себе виправдовує.
Традиційна шпаклівка, яку використовують будівельники, – цементна. Її головний мінус – темний колір, а ще будівельники не завжди її відшліфовують до гладкого стану, тому вона може застигати горбками від шпателя. На неї рекомендують або наклеювати темні шпалери (щоб не просвічували), або обов’язково покривати фінішної світлою.
Інший склад – на основі гіпсу. Вона добре застигає, не тріскається при усадці будинку (що важливо для новобудов), а єдиний мінус – погано переносить вологу. Тому під шпалери в житлових приміщеннях вона хороша, а для ванної кімнати і санвузла зовсім не піде.
Акрил і латекс – найсучасніші . Дуже добре лягають тонким шаром і практично ідеально вирівнюють поверхню. Недолік – не дуже міцні до зовнішніх пошкоджень і можуть з часом обсипатися через удари.
Виробники часто комбінують складові, щоб підсумкові суміші показували свої найкращі якості.
Якщо ремонт носить, швидше, косметичний характер, то вам знадобиться тільки вирівнююча шпаклівка і, можливо, фінішна. Що робити, якщо ремонт масштабний?
Ремонт завжди вимагає точного розрахунку, тому, щоб вирішити, яка ж краще шпаклівка для стін під шпалери, прикиньте початковий стан поверхні і можливу кількість необхідного матеріалу. Визначте, скільки видів шпаклівки вам знадобиться, або ви зможете обійтися однією вирівнює? Якщо досвід не дозволяє зробити примірку «на око», зверніться у Наш Сервіс!