Бажання максимально ефективно використовувати кожен метр житла – цілком природне, тому скління балконів і лоджій зараз вже не представляється чимось незвичайним. Отримати ще одну кімнату або зручне місце для зберігання, захищене від опадів і пилу, можна за порівняно невеликі час і гроші. Серед іншого на вартість впливає тип скління. Які склопакети краще ставити на лоджію? Давайте розберемося.
Щоб при замовленні склопакета не помилитися, визначитеся, для чого вам потрібне скління. Наприклад, якщо ви хочете перетворити лоджію в кабінет або оранжерею, де необхідне постійне підтримання кімнатної температури, вам знадобиться повноцінне утеплення.
Важливо: «теплі» склопакети важать значно більше «холодних», сюди ж додайте вагу конструкції (блоки для утеплення + обробка). Щоб не перенавантажувати перекриття, потрібно знати, яке навантаження воно може витримувати, за документами. Тому краще звертатися до фахівців.
Інша справа, якщо мова про холодне скління. Тут конструкції, як правило, легші: беруться легші склопакети, конструкція теж виходить легшою – потрібна тільки внутрішня і зовнішня обробка. Тому, в разі старих будинків, безпечніше робити холодне скління з однокамерним склопакетом з тонкого скла.
Точніше, мова піде про товщину склопакета, хоча і складові його скла також можуть бути різної товщини. Так, чим більше камер, тим вікно краще ізолює тепло або холод. Але при виготовленні використовується більше скла, а це далеко не найлегший матеріал. Тому дуже товсті склопакети створюють додаткове навантаження на плиту.
Оптимальним для теплих лоджій вважається двокамерне скління. Його властивості дають «золоту середину» за такими параметрами:
Якщо мета – холодне скління, то питання, який склопакет ставити на лоджію, вирішується ще простіше: однокамерное або в одне скло. Так можна уникнути переплати.
Якщо вікно робиться з виносом, рекомендуємо використовувати саме такі склопакети: виносні конструкції можуть не витримати навантаження.
Найчастіша комбінація утеплених лоджій – теплий пластиковий профіль і двох-камерний склопакет. Стулки при цьому кріпляться на петлі і розорюються всередину.
Зсувні рами при «холодному» склінні найчастіше виготовляють з алюмінію. Це робить конструкцію більш легкою, але камер в самому профілі немає. У такі стулки монтують одне скло або однокамерний склопакет.
Встановлювати стулчасті вікна і тонкі склопакети нерентабельно: багато грошей піде на виготовлення конструкцій з ПВХ, але тонке скло «з’їсть» усі переваги – зокрема, можливість щільного закриття.
Вибираючи, які склопакети краще ставити на лоджію, визначитеся, для чого вам необхідний цей простір. Він повинен бути теплим або просто захищеним від вітру і пилу? Чи витримає перекриття товсте скло? За точними розрахунками і остаточним підбором звертайтесь в Наш Сервіс.