Як врятуватися від спеки, не залишаючи заміської ділянки? У нас є відповідь на це питання – досить побудувати особистий басейн! Сьогодні ми докладно розглянемо плюси і мінуси різних типів басейнів: від надувних до бетонних і з нержавіючої сталі.
Будівництво басейну – нелегка справа, проте воно може істотно спроститися, якщо заздалегідь знати, до якого басейну придивлятися і довірити цю справу фахівцям.
Який би басейн ви не вибрали, його доведеться вписувати в рельєф ділянки, і уникнути підводних каменів буде простіше, якщо розташовувати його ви будете на рівній місцевості. Щоб застрахуватися від падаючого листя і затінення, не рекомендується розташовувати басейн ближче п’яти метрів від дерев, а від будинку – на відстані менше половини висоти будівлі.
Надувний басейн привабливий своєю мобільністю і швидкістю монтажу. Досить кількох годин – і у вас на ділянці з’являється своє місце для купання. На жаль, для чогось більшого, ніж купання, ці басейни не призначені – в них не вийде поплавати або пограти у водне поло. Однак такий варіант ідеально підійде для організації дитячого дозвілля.
На жаль, заходячи в надувний басейн, ви відчуєте себе непомірно великим. Якщо ви «виросли» з нього, то ми пропонуємо вам звернути увагу на щось більш солідне, а саме – на каркасні і бетонні басейни.
Каркасний басейн також простий в установці і монтажі – зібрати його під силу одній людині. Такий басейн може бути набагато ширшими надувного, але має і свої недоліки. До них можна віднести не дуже великий термін служби (5-7 років) і вразливість плівки .
До того ж ПВХ-плівка не має пор, що уповільнює зростання водоростей, а також не володіє абразивними властивостями, так що торкатися до стінок такого басейну – одне задоволення.
При установці наземного каркасного басейну траву під дном резервуара потрібно прибрати, в іншому випадку вона буде гнити.
Басейни з фібергласових чаш можуть бути як заглиблені, так і наземні. Переваги фібергласу схожі з плюсами ПВХ-плівки, однак фіберглас куди більш довговічний матеріал внаслідок великої товщини форми. До недоліків можна зарахувати відносно високу вартість і обмеженість в асортименті форм, які до того ж рідко бувають великого розміру.
Найпопулярнішим матеріалом для будівництва стаціонарних заглиблених басейнів служить бетон. Він дозволяє зробити чашу будь-якої форми і розміру, а поверхня бетону може бути декорована плиткою, мозаїкою і будь-якими іншими дизайнерськими елементами. Тільки пам’ятайте, що краще хоча б трохи підняти майданчик з басейном над рівнем грунту, щоб в нього не потрапляла земля і бруд. У бетонній чаші можна передбачити сходинки або вмонтувати драбинку.
Все це, у купі з високою довговічністю бетонної чаші, робить цей вид басейнів особливо привабливим. Правда, потрібно пам’ятати, що будівництво будь-якого стаціонарного басейну, а тим більше бетонного, пов’язане з рядом труднощів. Наприклад, риття котловану обійдеться недешево, засипка дренажу дна, монтування опалубки, заливка бетону, герметизація, облицювання та інші оздоблювальні етапи займуть чимало часу – середній час виготовлення бетонного басейну становить близько п’яти місяців. Звертайтесь у Наш Сервіс і ми допоможемо вам у цьому!
Функціональна гнучкість бетону дозволить створити шикарні в своїй простоті декоративні елементи, такі як скляні стіни або ілюмінатори.
Чаші з нержавіючої сталі виглядають досить ефектно і сучасно, встановлювати їх можна навіть на дах, а догляд за ними не завдасть клопоту. Для установки сталевого басейну також буде потрібно котлован, на дно якого кладеться бетонна плита, а потім сама чаша.
Проте крім маси переваг такий тип басейнів володіє і недоліками, головний з яких – ціна. Так, чаша з нержавіючої сталі, виконана за авторським проектом, може коштувати цілий статок, але ці вкладення обов’язково виправдають себе, адже багато виробників дають довічну гарантію на свою продукцію.
До того ж в солоній воді, якщо нехтувати чищенням, нержавіюча сталь все ж може покритися охристими плямами. При чищенні не можна використовувати відбілювачі і склади, що містять соляну кислоту.